Üniversiteli İşçilere Memurluk ve Görevde Yükselme Hakkı Verilecek mi ?

Üniversite ve ön lisans mezunu olup kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan kişilere ilişkin soru önergesi TBMM’ne sunuldu. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunları için memurluğa geçiş ve görevlerinde yükselmelerini sağlayacak çalışma yapılmış mıdır ?

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Sezgin Tanrıkulu, kamuda işçi statüsünde çalışan üniversite mezunları için memurluğa geçiş ve görevde yükselme imkanı sağlayacak çalışmanın olup olmadığını Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a yanıtlaması için önerge verdi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun verdiği önerge şöyle;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.
Dr. M. Sezgin TANRIKULU /İstanbul Milletvekili

1. Üniversite mezunu olarak işçi statüsünde kamu ve özel sektörde çalışan kişi sayısı kaçtır ?

2. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan, üniversite ve ön lisans mezunu sayısı kaçtır ?

3. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan, üniversite ve ön lisans mezunu kişilerin kaçı taşeron firma adına çalışmaktadır ?

4. Kamu kurumlarında işçi statüsünde çalışan üniversite ve ön lisans mezunları için memurluğa geçiş ve görevlerinde yükselmelerini sağlayacak çalışma yapılmış mıdır ?

KAYNAK : https://www.saglikgorevlileri.com/universiteli-iscilere-memurluk-ve-gorevde-yukselme-hakki-verilecek-mi-h7556.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu