SESİMİZİ CUMHURBAŞKANIMIZA İLETİYORUZ

Kamu kurum, kuruluşlarında belediyeler ve KİT’lerde sürekli işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (ön lisan, lisans ve yüksek lisans) işçiler olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nden (CİMER) Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyurmaya çalışacağız.

Aşağıdaki metni CİMER Başvurusu olarak her birimizin göndermesi gerekmektedir. En kısa zamanda sonuç alacağımızı ümit ediyoruz.

Başvuru Metni;

Sayın Cumhurbaşkanımız;

            Kamuda 4857 sayılı yasaya tabii olarak sürekli işçi statüsünde çalışmaktayım.

            Bizler, her ne kadar sürekli işçi pozisyonlarında olmuş olsak da Üniversite Mezunu olmamız hasebiyle görev yaptığımız kurumlarda atama, tayin, görevde yükselme, diplomalarımızın karşılığı olarak imza yetkimizi kullanabilmek istiyoruz. 

            2015 yılında Hükümetimiz ile Memur-Sen arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin (TİS) 36-1 maddesinde kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin uygun memur kadrolarına geçirilmesi maddesi yer almıştı.

            Bu vesileyle Kamu Kurumlarında çalışmakta olan Üniversiteli İşçilerin seslerini duyarak yasal çalışmaların başlatılması için sizin talimatınıza ihtiyacımız var.

            Gereğini saygılarımla arz ederim.

Word Belgesini indirmek için;

CİMER Başvurusu Muhatap Kurumlar ; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı. Başvuru Şekli ; *Görüş&Öneri Veya *Talep&İstek Başvuru Metni ; Yukarıdaki Sesimizi “Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz” Haberimiz içerisindedir. İsteyen, üniversiteli işçiler statü değişikliği talebimiz hususunda doğru ve kapsamlı bir metin oluşturarak gönderebilir. İmza kampanyamız metni gönderilebilir. İnternet sitemizden yararlanabilirsiniz. Her gün 1 cimer başvuru hakkı vardır.

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu