Üniversiteli İşçilere Çözüm: Memur Statüsü!

Kamu kurumlarında çalışan üniversiteli işçiler hak ettikleri kadro için gerekli çalışmanın yapılmasını istiyor. Üniversiteli işçilere çözüm: kadro değil, sadece memur statüsü! #ÜniversiteliİşçilereÇözüm !


11 Kasım 2019 itibariyle Üniversiteli işçilerin haklı statü değişikliği talepleri gündeme tekrar bomba gibi düştü. Twitter’da gündeme gelen üniversiteli işçilerin talepleri görmezden gelinmemeli.

#ÜniversiteliİşçilereÇözüm hashtag’ı ile destek verebilirsiniz. My Memur olarak gerek üniversiteli işçilerin taleplerini gerekse tüm haksızlığa uğrayan kamu çalışanlarının taleplerini gündeme getirmekte ve devam etmekteyiz.

#ÜniversiteliİşçilereÇözüm

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan Üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin yasal düzenleme ile çalışanların isteklerine bağlı olarak eğitimlerine (diplomalarına) uygun memur kadrolarına geçirilmesi şart!

– Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üniversiteli işçiler statü değişikliği beklemektedir.

– Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler in Ayrım gözetmeksizin (Memur işi yapan veya yapmayan masa başı iş yapan veya yapmayan) memur kadrolarına geçirilmesini talep ediyoruz.

– Kamuda çalışan ÜNİVERSİTE MEZUNU işçiler meselesinin doğru ve kapsamlı ele alınmasını talep ediyor; TBMM’de yapılacak olan yasal düzenleme ile sorunun çözümünü bekliyoruz saygılarımla.

– İş verimliliğinin artması bizlerin daha verimli olabilmemiz için artık hak ettiğimiz haklara ve yetkilere sahip olmak istiyoruz.

– Kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler olarak Statü Değişikliği Talebimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulda 27. Dönem 3. Yasama Yılında çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz.

– Mühendis oldum unvan değişikliği aşamıyorum. Bölümdaşım memur tekniker 2 katım maaş alıyor. Her yanı adaletsiz bir sistem. Çözüm bekliyoruz. Statü değişikliği şart!

KADRO DEĞİL, STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

– Üniversiteli işçilerin kadrosu var. Kadro sorunu olmayan Kamudaki Üniversite Mezunu İşçiler “Kadro değil, Statü değişikliği” istediklerini her fırsatta dile getiriyorlar.

Üniversite mezunu işçiler olarak, gerekli yasal düzenlemenin yapılarak statü değişikliği ile memur kadrolarına geçmemiz gerekliliğini ve mağduriyetimizin giderilmesi hususunu Saygılarımızla bilgilerinize arz ederiz.

– Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bunca yapılan çalışmanın hiç biri mi kulağınıza gelmedi Allah aşkına #ÜniversiteliİşçilereÇözüm gerekiyor. Sesimizi duyurmak için taksim meydanında kendimizi mi yakalım ne yapalım?

KAYNAK : https://www.mymemur.com.tr/universiteli-iscilere-cozum-memur-statusu-112546h.htm

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu