Üniversiteli işçilerden seçim sonrası ‘statü’ etkinliği

 

Türkiye ve İstanbul gündemini tutan seçimler tamamlandı ve her siyasi partiden artık ülke gündemine dönülsün mesajları geliyor. Ekonomi alanındaki düzenlemelerin en çok merak edildiği kamuoyunda kamu kesiminin beklentilerinin de nasıl hayata geçirileceği merak konusu. Memurlara 3600 ek gösterge düzenlemesi, Ağustos ayı kamu kesimi toplu sözleşmesinde imza altına alınacak zam ve diğer maddeler ayrı bir öneme sahip.

2015’TE ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞÇİLERE SÖZ VERİLMİŞTİ.

2015 yılında Toplu İş Sözleşmesinin 36.maddesinin 1.fıkrasında üniversiteli işçilere kadro verileceği imza altına alınmış,çalışmaları yapılmış fakat somut olarak bir ilerleme sağlanmamıştır. Sendikalar yaptıkları açıklamalarda da üniversite mezunu işçilere desteklerini açıklamış ve Anayasanın ilgili hükmü ve çalışma barışı açısından eğitim durumlarına göre uygun kadrolara memur olarak atanmalarını sisli escort bayan istemişlerdi.

SEÇİM SONRASI GÜNDEM ‘STATÜ’

Bu akşam üniversite mezunu işçiler yine kendilerine verilen sözlerin tutulması ve seslerini duyurmak için sosyal medyada olacaklar. Kamuda ve yerel yönetimlerde işçi statüsünde çalışan işçilerin istedikleri yeni bir kadro değil. Zaten kamuda çalışan işçilerin işgal ettikleri bir kadroları var. Yapılacak statü değişikliği ile eğitim durumlarına göre uygun kadrolara atanmak istiyorlar.

Üniversite mezunu işçilerin duyurusunda şöyle denildi;

“25 Haziran SALI – 20:30’da TÜRKİYE gündemli “KAMUDA VE YEREL YÖNETİMLERDE İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞAN ÜNİVERSİTE MEZUNU TÜM ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERE STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ” etkinliğimize DAVETLİSİNİZ.
KATILIMLARINIZI Bekliyoruz.
RT yapalım ve tüm Üniversiteli İşçiler e ulaşalım.”Resmi Twitter’da görüntüle

 Üniversiteli İşçi@universitelisci

📣

DUYURU

25 Haziran SALI – 20:30’da TÜRKİYE gündemli “KAMUDA VE YEREL YÖNETİMLERDE İŞÇİ STATÜSÜNDE ÇALIŞAN ÜNİVERSİTE MEZUNU TÜM ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERE STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ” etkinliğimize DAVETLİSİNİZ.
KATILIMLARINIZI Bekliyoruz.
RT yapalım ve tüm Üniversiteli İşçiler e ulaşalım.1922:16 – 24 Haz 2019 Üniversiteli İşçi adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

KAYNAK : https://sgkrehberi.com/haber/216267/universiteli-iscilerden-secim-sonrasi-statu-etkinligi.html

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu