Üniversiteli İşçiler Yasal Düzenleme Bekliyor

Yeni Yasama döneminde gözler TBMM’ye çevrildi. Yıllardır mağduriyet yaşayan Üniversiteli İşçiler kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor. Konu ile ilgili olarak Üniversiteli İşçiler Kırıkkale İl Temsilciliği  yaptığı açıklamada Kamu kurum ve kuruluşlarında, KİT”lerde, Belediyelerde…


Yeni Yasama döneminde gözler TBMM’ye çevrildi.

Yıllardır mağduriyet yaşayan Üniversiteli İşçiler kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor.

Konu ile ilgili olarak Üniversiteli İşçiler Kırıkkale İl Temsilciliği  yaptığı açıklamada Kamu kurum ve kuruluşlarında, KİT”lerde, Belediyelerde çalışan Üniversite Mezunu İşçiler (işletmeci, mühendis, veteriner, mimar,iktisatçı, vs) yıllarca emek vererek okumuşlar ama  kimisi çaycı, kimisi temizlik görevlisi, kimisi bahçıvan olarak görev yapıyor.Aynı diplomaya sahip aynı işyerinde çalışan birisi memur, diğeri işçi. Sınıf farklılığı nedeniyle memur görevinde yükseliyor, tayin olabiliyor, imzasını kullanabiliyor, işçi ise hiçbir sosyal haklara sahip değil aile bütünlüğünden yoksun mağduriyetler yaşıyor.

Üniversiteli İşçiler”in Devletten çok büyük beklentileri yok.Sadece ve sadece huzurlu bir hayat yaşayabilmek için Devlete ek külfet getirmeden yapılacak statü değişikliği. Statü değişikliği birçok insanın mağduriyetini  de  giderecek olup, Devletimiz de donanımlı personeli kazanmış olacaktır.

Üniversiteli İşçiler Devlet büyüklerine şöyle sesleniyorlar; “Aile bütünlüğü, aynı işe aynı hakların verilmesi, kamu barışı, adalet için, statü değişikliği istiyoruz.Devletimizin bizlere sahip çıkıp, mağduriyetimizi gidereceğine inanıyoruz.”

(Haber Merkezi)

KAYNAK : http://www.asikpasagazetesi.com/universiteli-isciler-yasal-duzenleme-bekliyor-23628.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu