Üniversiteli İşçiler Çözüm Bekliyor

 

My Memur ailesi olarak, sizlerin sesi olmaya devam ediyoruz. Bu haberimizde uzun süredir sorunları çözülmemiş, Üniversiteli İşçilerin bizlere ilettiği sorunları gündeme taşıyacağız.

My Memur ailesi olarak, sizlerin sesi olmaya devam ediyoruz. Bu haberimizde uzun süredir sorunları çözülmemiş, Üniversiteli İşçilerin bizlere ilettiği sorunları gündeme taşıyacağız. 

Üniversite mezunu olup, işçi olmalarından dolayı bir çok haktan mahkum bırakılan, işçiler, yazılı, görsel basın ve sosyal medya aracılığıyla, sorunlarını defalarca dile getiriyorlar. Pekala, Üniversite İşçilerinin sorunları nelerdir? Şimdi hep birlikte detayları inceleyelim:

Kamudaki, kariyer fırsatlarına dahil olamama

Platform yetkililerinin bize ulaştırdığı başlıca sorunlardan biri de bu. Üniversiteli İşçiler, eğitim izni hakları olmamasına rağmen,  kalifiye eleman ihtiyacını karşılayabilmek, kurumlardaki yetişmiş eleman açıklarını kapatabilmek için, üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirdiklerini, buna rağmen işçi statüsünde olduklarından dolayı görevde yükselme, unvan değişikliği gibi, sözleşmeli ve kadrolu memura tanınan hakları kullanamadıklarını ifade şişli escort etmektedirler.

Tayin, Yer Değiştirme Yoluyla Atama, Eş Durumu Tayini vb. Haklardan Yararlanamama

Dile getirilen bir diğer hususta, üniversite mezunu işçilerin, atama hakkının bulunmaması. Üniversiteleri işçiler, tayin, yer değiştirme suretiyle atanma, eş durumu tayini gibi haklardan faydalanamadıklarının altını çizerken, özellikle bu konunun aile birliklerine olumsuz etki ettiğinden, bazı arkadaşlarının, ailelerinden uzakta kalmak durumunda olduklarını belirtiyorlar. Ayrıca meslekleri gereği düzenlenen,seminer, toplantı, eğitim gibi etkinliklere katılamadıklarını da ekliyorlar.

Diğer Çalışanlarla Statü ve Ücret Farkı ve Kendi Alanlarında Çalışamama

Üniversiteli işçiler, mesai arkadaşlarıyla aynı  veya benzer işleri yapmalarına rağmen, maddi ve manevi olarak statü farklarının olduğu belirtirken, meslekleri gereği bölümlerde çalışmamalarından doğan sorunları da dile getirmektedirler.

KAYNAK : https://www.mymemur.com.tr/universiteli-isciler-cozum-bekliyor-108889h.htm

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu