Yeni yıldan umutlular

Statü değişikliği ile memuriyet kadrolarına geçirilmeyi bekleyen üniversite mezunu işçiler, 2020 yılından oldukça umutlular.


Statü değişikliği ile memuriyet kadrolarına geçirilmeyi bekleyen üniversite mezunu işçiler, 2020 yılından oldukça umutlular. Yeni yılda haklı taleplerinin yerine getirilmesini bekleyen üniversiteli işçiler, haklı mücadelelerinde sona yaklaştıklarına ve bu yıl yasal düzenlemeyle taleplerinin yerine getirileceğine inanıyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşları ile KİT’lerde ve belediyelerde 4857 sayılı yasaya tabi olarak kadrolu pozisyonda çalışan ve statü değişikliği ile memur kadrolarına geçirilmeyi bekleyen üniversite mezunu işçiler yeni yılda, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını dilediler. Üniversiteli işçiler, 2007 yılından bu yana devam eden mücadelelerinde birçok etkinlik ve ziyaretle ciddi bir kamuoyu oluşturdu. Seslerini hemen hemen her platformda duyuran ve bunun ilk meyvelerinin hükümet ve sendikalar arasında imzalanan 3. dönem toplu iş sözleşmesinde kendilerine yer bularak alan üniversiteli işçiler, memur sendikalarının da konuya duyarlı yaklaşımı ile sonuca ulaşacakları günü bekliyor.

Taleplerinin hazineye her hangi bir yük getirmeyeceği konusunda gerçekçi yaklaşımlarda bulunan ve mezuniyetleri dahilinde pozisyonlarda çalıştırılmak isteyen üniversiteli işçiler, bu yıl yaşanacak gelişmelerle, kendilerine verilecek müjdeli haberi bekliyor.

Üniversiteli işçiler, Türkiye Kamu-Sen memur paketinde

Öte yandan üniversiteli işçilerin statü değişikliği konusu, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sunduğu memur paketinde çözüm bekleyen sorunlar arasında da yer aldı.

Kahveci: “Üniversiteli işçiler konusunda eskiden karar alınmış ama hala ortada bir şey yok. Eğer yapılmayacaksa bu insanlara umut verilmemeli. Bunların mali bir külfeti de yok” ifadesiyle konuyu tekrar gündeme getirdi.

KAYNAK : https://www.klashaber.com.tr/genel/yeni-yildan-umutlular-h33067.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu