Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er ‘TBMM’den Müjdeli Haber’ Bekliyor

TBMM’nin yeni yasama dönemi açılışının yapılmasıyla birlikte;  emeklilikte yaşa takılanlar, 3600 ek gösterge bekleyenler, GSS prim borcu olanlar, KYK Kredi borcu faiz borçlarının silinmesini bekleyenler, şartlı ceza indirimi bekleyenler, ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER gibi toplumun büyük kesmini oluşturan vatandaşların beklentileri de arttı. Kamu Bülteni Twitter hesabını takip ederek direkt mesaj atan üyelerimizden gelen maillerin ve mesajlardan büyük çoğunluğu ise uzman erbaşlar ve sözleşmeli erlerden geldi. 


Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Erler TBMM’den Müjdeli Haber Bekliyor

TBMM’nin yeni yasama dönemi açılışının yapılmasıyla birlikte;  emeklilikte yaşa takılanlar, 3600 ek gösterge bekleyenler, GSS prim borcu olanlar, KYK Kredi borcu faiz borçlarının silinmesini bekleyenler, şartlı ceza indirimi bekleyenler, üniversiteli işçiler gibi toplumun büyük kesmini oluşturan vatandaşların beklentileri de arttı. Kamu Bülteni Twitter hesabını takip ederek direkt mesaj atan üyelerimizden gelen maillerin ve mesajlardan büyük çoğunluğu ise uzman erbaşlar ve sözleşmeli erlerden geldi. 

Geçtiğimiz dönemde kendilerine verilen kadro sözünün yerine getirilmediğini, TBMM’ye gelen araştırma önergeleri ve soru önergelerinin yanı sıra kanun tekliflerinin de TBMM Gündemine alınmadığını belirten yüzlerce uzman çavuş, yeni yasama döneminde kadro müjdesi beklediklerini belirtiyor. Afrin’e, Irak’ın kuzeyine, terör yuvalarına gözlerini kırpmadan giren, ölüme koşan yiğitler, “Biz sadece iş güvencesi istiyoruz, hakkımız olanı talep ediyoruz” diyor. Sözleşmeli erler da iş güvencesi ve özlük haklarına yönelik iyileştirme beklentisinde olduklarını belirtiyor. 

Geçtiğimiz yasama döneminde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, TBMM’de uzman çavuşlar ve sözleşmeli erlerin sorunlarını gündeme getirmiş ve çözüm talebinde bulunmuştu. Yeni askerlik sistemine geçişin öncesinde binlerce uzman çavuş özlük hakları konusunda iyileştirme beklentilerini sosyal medyadan gündeme getirmiş, ‘Kadro’ taleplerini yinelemişti, fakat kadro müjdesi gelmemişti. Önümüzdeki süreçte sözleşmeli er ve uzman erbaşlara yönelik yeni adımlar atıldıkça siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız. 

Bizimle iletişime geçerek haberleşmesini istediğiniz konuları, “https://twitter.com/kamubultenicom (TIKLA)” adresinden doğrudan mesaj atarak bildirebilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM – ANKARA

KAYNAK : http://www.kamubulteni.com/askeri-personeller/uzman-erbas-ve-sozlesmeli-er-tbmmden-mujdeli-haber-bekliyor-h15101.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu