Üniversiteli Kamu İşçilerine Memurluk Hakkı Tanınmalı

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta olan üniversite mezunu tüm üniversite mezunu işçiler statü değişikliği yapılmasını istemektedirler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerinde ve kamu iktisadi teşebbüsünde (KİT) çalışan üniversite mezunu tüm işçiler statü değişikliyle memur kadrosuna geçiş yapmak istemektedirler.

Bu kapsamda üniversiteli işçiler yaşanılan süreç boyunca milletvekili ziyaretleri, imza kampanyaları ve sosyal medya çalışmalarıyla seslerini duyurmaya çalışmışlardır.

Geçtiğimiz günlerde üniversiteli kamu işçilerinin durumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, kamu kurumlarında çalışan üniversiteli işçilerin taleplerini genel kurulda dile getirdi.

İlk olarak 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Milletvekili Burcu Köksal; kamu kurumlarında daimi işçi olarak görev yapan üniversite mezunu işçilerin memurlarla aynı işi yapmalarına rağmen nakil, tayin, görevde yükselme ve imza yetkisi gibi özlük haklarından mahrum olduklarını belitti. Üniversite mezunu işçilerin sadece eşit işe eşit hak talep ettiklerini belirten Köksal, kamu maliyesine ekstra bir yük getirmeyen düzenlemeyle bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi ve üniversiteli işçilerin memur statüsüne geçirilmeleri gerektiğini taksim escort vurguladı.

Bu kapsamda bütün kamu kurumlarında çalışan kamu işçileri, belediyeler, KİT’ler dahil tamamına üniversite mezunları memurluk hakkı istiyor.

KAYNAK:
https://www.isilanlarikariyer.com/universiteli-kamu-iscilerine-memurluk-hakki-taninmali-11660h.htm Ü

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu