ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER YİNE GÜNDEMDE OLACAK…

Üniversite Mezunu İşçiler, yeni bir etkinliğe daha imza atacak…


Kendilerine verilen sözlerin tutulmasını isteyen üniversiteli işçiler, bu taleplerinin yerine getirilmesi için bir kez daha gündem olmaya hazırlanıyorlar.

Bugüne kadar statü değişikliği talepleri ile ilgili olarak seslerini duyurmak amacıyla bir çok etkinlik düzenleyen ve Twitter’da trendler arasına giren Üniversite Mezunu İşçiler, yeni bir etkinliğe daha imza atacak.

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde 4857 sayılı iş kanununa göre daimi işçi statüsünde çalışan ve statü değişikliği isteyen üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans ) üniversiteli işçiler platformu, statü değişikliği taleplerini dile getirmek için 16 Aralık Pazartesi Günü-Saat 20:00’da gerçekleştirecekleri Twitter etkinliğinin duyurusunu yaptılar.

Etkinliği yine Twitter üzerinden duyuran Üniversiteli İşçiler Platformu üyeleri, “Kamuda ve yerel yönetimlerde işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu tüm işçilere statü değişikliği” adıyla duyurdukları etkinliğe herkesin destek vermesini istediler.

Üniversiteli İşçiler Kimdir? Talepleri nedir?

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans ) işçilerdir. Yasal düzenlemeyle memur kadrolarına geçmek isteyen platformun adıdır.

Üniversite mezunu işçiler, kendilerine verilen sözlerin tutulması istiyorlar ve statü değişikliği ile eğitim durumlarına göre uygun kadrolara atanmak, daha etkin olabilmek, daha fazla sorumluluk alabilmek, akademik ve mesleki gelişimi kamu kurumlarında yaygınlaştırmak adına memuriyet ihdası bekleyen kalifiye personeldir. Gelişime açık, kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefleyen üniversite mezunu işçiler, diplomalarının kendilerine verdiği hakları kullanabilmek istiyorlar.

KADRO DEĞİL, STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

Üniversiteli işçilerin kadrosu var. Kadro sorunu olmayan Kamudaki Üniversite Mezunu İşçiler “Kadro değil, Statü değişikliği” istediklerini her fırsatta dile getiriyorlar.

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu