Üniversiteli İşçiler Taleplerinin Yerine Getirilmesini Bekliyor

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ”yönetici atamak için kıstasımız iktidarlara sadakat değil, devletine ve milletine sadakatliler olmalıdır.” dedi.

Kamuda ehliyetli ve liyakat sahibi yöneticilerin yer alması için acilen bir sistemin kurulması gerektiğini sözlerine ekleyen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, çalışanların menfaatleri doğrultusunda birlik çağrısında bulundu. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Üniversiteli işçiler de taleplerinin yerine getirilmesini bekliyor. 2015 yılında bağlanan bir kararın bekletilmesi doğru değildir. Kanuni düzenlemeyi yapmıyorlar. Mülakatın kaldırılması noktasında ciddi sıkıntılar var. Mülakat yapılan her kurumda benim hakkım yenildi diyenlerin sayısı artıyor. Hangi şartlar da bulunsanız da büyükçekmece escort bayanlara elden ödemeye öncelik verin. Kimsenin hakkının yenilmesine izin vermeyelim. Mülakat uygulaması adaletsizlik getiriyor. Ehliyeti ve liyakati esas alan bir anlayışa ihtiyacımız var. Bütün kamuyu kapsayacak şekilde liyakatli yönetici atayabilmek için bir sisteme ihtiyacımız var. Sayın MEB Bakanı’nın da söylediği gibi, “biz liyakatli olduğu için Kabe’nin anahtarını gayri Müslime teslim eden bir anlayıştan geldik ama şimdi bir okulun yönetimini liyakatli bir yöneticiye teslim edemiyoruz” diyor. Bu bizim de söylediğimiz yerinde doğru bir tespittir. Bu tespitin ardından yapılabilecek tek şey, bütün kamuyu kapsayacak şekilde liyakatli ve ehliyetli işini yapabilecek kapasitede olan insanları öne çıkarabilmek, yönetici olarak atayabilmek adına yeni bir sisteme ihtiyacımız var. Bu konuda yönetici atamak için kıstasımız iktidarlara sadakat değil, devletine ve milletine sadakatliler olmalıdır.  Türkiye Kamu-Sen sözleşmelilerin kadroya alınmasıyla ilgili birçok çalışmaya imzamızı attık. Yapılanları görmezden gelmemek lazım. İş kollarında sendikalarımız bütün talepleri toparlıyor. Bütün sıkıntılar masaya yatırılacak. Bunlarda biri de çalışırken alınırken ek ödemelerin emekliliğe yansımamasıdır. Bütün meseleler çözüme kavuşturulması için mücadele edeceğiz. Ama bunun için yeterince müzakere edilmeyen bu konuların masaya yatırılması gerekir. Hizmet kollarının daha güçlü gelmesi gerekiyor. Maalesef kağıttan ibaret sözleşme yapılıyor.  Birlik olalım ve daha güçlü sesimiz çıksın denmesi gerekirken masada oturmamızdan rahatsız olanlara seslenerek; kamu çalışanlarının menfaati doğrultusunda kanundan kaynaklanan her türlü hakkı kullanmada birlik olmaya hazır olduğumuzu belirtiyorum.” dedi.

KAYNAK : http://www.kamuajans.com/kamu-memurlar/universiteli-isciler-taleplerinin-yerine-getirilmesini-bekliyor-h539648.html

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu