Üniversiteli işçiler Taleplerini Açıkladı

#Üniversiteliİşçiler

Üniversiteli işçiler Taleplerini Açıkladı: Bir An Önce Çözüm Gelmesi Gereken Sorunlar

Üniversiteli işçiler düzenleme bekliyor.

Üniversiteli işçiler yıllardır düzenleme bekliyor. Düzenleme bekleyen üniversiteli işçilerin taleplerini finans7.com olarak bu yazımızda veriyoruz. İşte üniversiteli işçilerin talepleri:

“Kamu kurum ve kuruluşlarında 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak daimi işçi kadrosunda çalışan üniversite mezunu işçilerin sözü verilen statü değişikliği talebinin yasal düzenleme ile hayata geçirilmesi beklentisi sürüyor.

Üniversitelerin aynı bölümlerinden mezun olup, aynı yerde çalışan, aynı işi yapan ve aynı unvana sahip iki kamu çalışanının statü farkıyla memur ve işçi olarak ayrılması ile aynı özlük haklarından yararlanılamamakta, kamuda iş barışı bozulmaktadır.

Üniversite mezunu olup işçi olarak çalışanların, memur kadrolarına geçirilmeleri anayasal eşitlik ilkesinin de gereği olarak ortada durmaktadır. Kendini geliştirmiş olan memurların görevde yükselme haklarının olduğu gibi; üniversite mezunu işçiler de görevde yükselebilmek için statü değişikliğini talep ediyor.

Statü değişikliği daha etkin olabilmek, daha fazla sorumluluk alabilmek, akademik ve mesleki gelişimi kamu kurumlarında yaygınlaştırmak adına memuriyet ihdası bekleyen kalifiye personeller olan üniversiteli işçiler, gelişime açık, kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefleyen üniversite mezunu işçiler, diplomalarının kendilerine verdiği hakları kullanabilmek istiyorlar.

Üniversiteli işçiler, uzun yıllardan beri devam eden haklı mücadelelerinde birçok çalışma, etkinlik ve ziyaretle ciddi bir kamuoyu oluşturdu. Seslerini hemen hemen her platformda duyuran üniversiteli işçiler, karar mercilerinde bulunanların konuya duyarlı yaklaşımı ile sonuca ulaşacakları günü bekliyor”

Kaynak : https://www.finans7.com/haber/universiteli-isciler-taleplerini-acikladi-bir-an-once-cozum-gelmesi-gereken-sorunlar-17297

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Başa dön tuşu