ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ TALEP EDİYOR!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunu işçiler, statü değişikliği istiyor. Statü değişikliği taleplerinin kadro talebi olarak algılanmasından rahatsız olan kamu çalışanları kadrolarının olduğunu ancak statü değişikliği olmamasından kaynaklanan hak mağduriyetlerinin giderilmesi için statü değişikliği taleplerini her fırsatta dile getiriyor.


Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunu işçiler, statü değişikliği istiyor. Statü değişikliği taleplerinin kadro talebi olarak algılanmasından rahatsız olan kamu çalışanları kadrolarının olduğunu ancak statü değişikliği olmamasından kaynaklanan hak mağduriyetlerinin giderilmesi için statü değişikliği taleplerini her fırsatta dile getiriyor.

Üniversiteli işçilerin yaşadığı mağduriyetleri her fırsatta gündeme getiren kamugundemi.com bir kez daha üniversiteli işçilerin statü değişikliği talebini gündeme getiriyor.


Üniversiteli işçiler kendi arasında en iyi örgütlenen ve sosyal medyayı en iyi şekilde kullanan gruplar arasında yer alıyor.


Üniversiteli işçiler temsilcisi Kenan Akbaş ;

“Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan Üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin yasal düzenleme ile çalışanların isteklerine bağlı olarak eğitimlerine (diplomalarına) uygun memur kadrolarına geçirilmesi talebimizin yetkililer ve kamuoyu tarafından duyulması için sizlerden yeni ve güncel haber talep etmekteyiz.”

ifadelerini kullanarak isteklerini bir kez daha yetkililere duyurmaya çalışıyor.

KANAYAN YARA

Üniversiteli işçiler alanında ve mezun olduğu konumda devletin daha da fazla istifade etmesi gerektiği personel çeşididir. Kendisinden daha az mezuniyete sahip olanlar ile statü farkı nedeniyle birçok haktan mahrum olan üniversiteli işçiler “Neden tayin, terfi, görevde yükselme gibi özlük haklardan faydalanamıyoruz?” diye soruyor.

Üniversiteli İşçiler Temsilcisi Tuğba Koçtepe şu çağrıda bulunuyor;

Bizim mücadelemiz, talebimiz yan yana çalıştığımız memur arkadaşlarımız ile aynı işi ve görevleri yaparken aynı haklara da sahip olabilmektir.

Kamu Kurumlarında artık  “SEN İŞÇİSİN, İŞÇİ KAL” anlayışının bertaraf edilerek, kendini akademik ve mesleki olarak geliştiren personellerin önündeki engellerin kalkması gerektiğine inanıyoruz.

Üniversite mezunu kadrolu işçiler olarak 2008 yılından itibaren bu hususta mücadeleler vermiş ve kararlılıkla devam etmekteyiz. Bizim istediğimiz devlete yük getirecek, özel düzenlemeler gerektirecek külfetli bir talep değildir. Mevcutta var olan kadromuz için yasal düzenleme ile statü değişikliği istiyoruz. Statü değişikliği ile gelecek memuriyet hakkı, bizler için iş hayatında verimi olumlu yönde etkileyecek, aynı zamanda adaleti, eşitliği sağlayacak ve çalışma barışına katkı sunacaktır.

Nitelikli iş gücü ve inovasyonun değerli olduğu çağımızda Devletimiz, işinin ehli ve yetenekli personelinden daha fazla istifade etmelidir. Üniversite mezunu işçiler olarak, çalıştığı kurumlara mesleğiyle alakalı işçi statüsünde işe alınan veya işçi statüsünde çalışırken üniversite okuyup kendini geliştiren her bir üniversite mezunu işçinin statü değişikliği ile önündeki engeller kaldırılarak çalışma ve verim açısından daha etkin hale getirilmesini talep ederek daha fazla sorumluluk alabilmek, gelişime açık kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefliyoruz.

Bu bağlamda diyoruz ki,

Sayın Devlet Büyüklerimiz;

Gelin; kanayan bu yaraya bir merhem olun ve bu sorunu artık çözüme kavuşturun.

Gelin; yıllardır verdiğimiz emekleri hiçe saymayın.

Gelin; “SEN İŞÇİSİN, İŞÇİ KAL” anlayışına bir son verin.

Gelin; vatanına, milletine daha faydalı olmak isteyen biz ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞÇİLER’in feryadına kulak verin.

Gelin; bu adımı atarak gönüllerde taht kurun…


KAYNAK : https://www.kamugundemi.com/m/haberler/universiteli-isciler-statu-degisikligi-talep-ediyor-h122091.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu