ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN TWİTTER’DA

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde 4857 sayılı iş kanununa göre daimi işçi statüsünde çalışan ve statü değişikliği isteyen üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans ) üniversiteli işçiler platformu, statü değişikliği taleplerini dile getirmek için 23 Kasım Cumartesi Günü-Saat 20:00’da gerçekleştirecekleri Twitter etkinliğinin duyurusunu yaptılar.


Üniversite mezunu işçiler, kendilerine verilen sözlerin tutulması ve seslerini duyurmak için yine sosyal medyada olacaklar. Kamuda ve yerel yönetimlerde işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu işçilerin istedikleri; statü değişikliği ile eğitim durumlarına göre uygun kadrolara atanmak, daha etkin olabilmek, daha fazla sorumluluk alabilmek, akademik ve mesleki gelişimi kamu kurumlarında yaygınlaştırmak adına memuriyet ihdası bekleyen kalifiye personeldir. Gelişime açık, kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefleyen üniversite mezunu işçiler, diplomalarının kendilerine verdiği hakları kullanabilmek istiyorlar.

KADRO DEĞİL, STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

Üniversiteli işçilerin kadrosu var. Kadro sorunu olmayan Kamudaki Üniversite Mezunu İşçiler “Kadro değil, Statü değişikliği” istediklerini her fırsatta dile getiriyorlar.

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER PLATFORMU TWİTTER ;

www.suttonline.com

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu