Üniversiteli İşçiler Mezuniyetlerine Uygun Kadrolara Geçmeleri Şart Oldu

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında üniversiteli işçilerin hak ettikleri kadrolara mezuniyetler bazında geçirilmesinin tam zamanı. 2020 yılı üniversiteli işçiler yılı olmasının tam zamanı! #ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun sosyal medyayı sallıyor.


Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan Üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin yasal düzenleme ile çalışanların isteklerine bağlı olarak eğitimlerine (diplomalarına) uygun memur kadrolarına geçirilmesi hususunda seslerini duyurmak ve haklı taleplerini iletmek için 1 Ocak 2020 itibarıyla bu akşam 20:30’dan itibaren Twitter’da gündemdeler.

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan Üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans) işçilerin yasal düzenleme ile çalışanların isteklerine bağlı olarak eğitimlerine (diplomalarına) uygun memur kadrolarına geçirilmesi için 2020 yılı bir fırsat olsun.

#ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun

#ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun hasghtag’i ile “My Memur” olarak her zaman yanlarında olduğumuz üniversiteli işçilere sizler de destek verebilirsiniz. “Üniversiteli İşçiler Platformu”nun çalışmalarına destek olmanın tam zamanı!

– Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üniversiteli işçiler statü değişikliği beklemektedir.


https://www.mymemur.com.tr/universiteli-iscinin-kaleminden-sorunlar-ve-cozum-onerileri-112624h.htm


– Üniversite Mezunu İşçiler; artık işçi olmaktan çıkacak mı?

– Diplomalarına uygun şekilde memur olarak görev yapacaklar mı?

– #ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun ve statü değişikliği artık gerçekleşsin. Çünkü beraber çalıştıkları memur ve sözleşmelilerin tayin hakkı, nakil ve ünvan değişikliği hakkı var iken onlarınki bulunmamaktadır.

– 2007 yılından bugüne kadar yaklaşık 12 yıldır Kamu Kurumlarında 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan #ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun diye sosyal medyayı salladı. Statü değişikliği ne zaman verilecek?


https://www.mymemur.com.tr/universiteli-iscilere-cozum-memur-statusu-112546h.htm


– #ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun ve verilen sözler tutulsun. Statü değişikliği için 2020 milat olsun.

– Yanımda çalışan tayin olurken ben Yunan vatandaşı mıyım? Ben neden tayin olamıyorum #ÜniversiteliİşçilerYılıOlsun ve 2020’de adalet yerini bulsun.

– Motivasyon yok,

– Yükselme yok,

– Unvan yok,

– Derece, kademe yok,

– Tayin yok,

– Huzur yok,

– Stres, kaygı var,

– Eşitsizlik var,

– Ayrımcılık var!

– Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler in Ayrım gözetmeksizin (Memur işi yapan veya yapmayan masa başı iş yapan veya yapmayan) memur kadrolarına geçirilmelidir!

– Kamuda çalışan ÜNİVERSİTE MEZUNU işçiler meselesinin doğru ve kapsamlı ele alınmasını talep ediyor; TBMM’de yapılacak olan yasal düzenleme ile sorunun çözümünü 2020 yılında kesin olarak bekliyor.

– İş verimliliğinin artması için üniversiteli işçilerin daha verimli olabilmesi için artık hak ettikleri yetkilere sahip olmalarının tam zamanı 2020!

– Kamuda ve yerel yönetimlerde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler olarak Statü Değişikliği Talebimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulda 27. Dönem 3. Yasama Yılında çözüme kavuşturulması için 2020 artık bir milat olmalı!

KAYNAK : https://www.mymemur.com.tr/universiteli-isciler-mezuniyetlerine-uygun-kadrolara-gecmeleri-sart-oldu-113907h.htm

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu