Üniversiteli İşçiler İçin Bir İmza da Sen At Kampanyası Başlatıldı

Kurum ve kuruluşlarda üniversite mezunu olarak işçi statüsünde hizmet veren personellerin kanunen belirlenmiş sınırlar dahilinde mağduriyetleri ortaya çıkıyor. Söz konusu mağduriyetlerin ses ve karşılık bulabilmesi için yeni bir imza kampanyası başlatıldı .


Türkiye Cumhuriyeti kurum ve kuruluşlarında üniversite mezunu oldukları halde işçi statüsünde istihdam edilmiş olan personellerin kanunen belirlenmiş sınırlar dahilinde birtakım zorluklar yaşadığı biliniyor. Detaylar haber içeriğinde…

Bahsi geçen söz konusu zorlukların başında işçi statüsü dahilinde istihdam edilmiş olan personellerin memur statüsüne yükseltilememesi ve herhangi bir şekilde terfi alamamış olması geliyor. Bu sebepten dolayı işçiler memuriyet için yeni bir kampanya başlattığını da ilan etti.

Üniversite Mezunu İşçiler Memuriyet Talep Ediyor

Belirli şartların sağlanması ve iş hayatında kurum içerisinde daha önceden belirlenen prosedürlerin de sağlanması ile temin edilen memur statüsüne sahip olmak isteyen üniversite mezunu işçiler kendi platformlarından imza kampanyası başlattı.

Bir İmza da Sen At!

Bir İmza da Sen At isimli kampanya ile imza kampanyası başlayan üniversite mezunu işçiler için önemli olan kısım; yaşanan mağduriyetin haksız bir duruma dayandırılmasının anlaşılması ve yetkili mercilerin söz konusu sorundan kaynaklanan mağduriyetin giderilmesi için tedbir ve uygulama kararı almasını sağlamak olarak deklare edildi.

İşçi statüsü sonrasında memuriyet hakkının verilecek olması; çalışılan kurum dahilinde idari müdür, müdür yardımcısı ya da şube yetkilisi olarak görev yapabilmeye de imkan sağlayacak. Üniversite mezunu işçiler en azından alınan eğitimin karşılığında adil bir ast üst ilişkisi içerisinde kamu hizmeti vermek istediklerini beyan ediyorlar.

İlgili imza kampanyasına erişebilmek için tıklayınız.

KAYNAK : https://www.isilanlarikariyer.com/universiteli-isciler-icin-bir-imza-da-sen-at-kampanyasi-baslatildi-14942h.htm

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu