ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER HER YERDE

Kamu kurum, kuruluşlarında, belediyeler ve KİT’lerde sürekli işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçmek için oluşturdukları platform her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Kendilerine verilen sözlerin tutulmasını isteyen üniversiteli işçiler, bu taleplerinin yerine getirilmesi ve yaşanan mağduriyetlerin statü değişikliği ile giderilmesini istiyorlar.

Bugüne kadar statü değişikliği talepleri ile ilgili olarak seslerini duyurmak amacıyla bir çok platformda yer alan ve aktif olarak kullanan üniversite mezunu İşçiler, bu sayede her geçen gün seslerini daha çok duyurmayı başarmak ve taleplerinin yasal düzenleme ile sonuca ulaşmayı hedefliyorlar.

Üniversiteli İşçiler Facebook Grubu :

https://www.facebook.com/groups/767389397464818/?ref=share

Üniversiteli İşçiler Telegram : https://t.me/universiteliisciler4d

Üniversiteli İşçiler Twitter : https://twitter.com/universitelisci?s=09

Üniversiteli İşçiler Instagram : https://instagram.com/universiteli_isciler?igshid=vgpxkzh8jeiu

Üniversiteli İşçiler WhatsApp :  https://chat.whatsapp.com/C79rTe9Sx0BAe7GAkIi78i

Üniversiteli İşçiler İmza Kampanyası : https://imzakampanyam.com/Universite-mezunu-iscilere-memurluk-istiyoruz-imza-kampanyasi

Üniversiteli İşçiler İmza Kampanyası 2 : http://chng.it/wbjbbPcr

Üniversiteli İşçiler Kimdir? Talepleri nedir?

Kamu kurum, kuruluşlarında, belediyeler ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii sürekli işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (ön lisans, lisans ve yüksek lisans ) işçilerdir. Yasal düzenlemeyle memur kadrolarına geçmek isteyen platformun adıdır.

Üniversite mezunu işçiler, kendilerine verilen sözlerin tutulması istiyorlar ve statü değişikliği ile eğitim durumlarına göre uygun kadrolara atanmak, daha etkin olabilmek, daha fazla sorumluluk alabilmek, akademik ve mesleki gelişimi kamu kurumlarında yaygınlaştırmak adına memuriyet ihdası bekleyen kalifiye personeldir. Gelişime açık, kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefleyen üniversite mezunu işçiler, diplomalarının kendilerine verdiği hakları kullanabilmek istiyorlar.

KADRO DEĞİL, STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

Üniversiteli işçilerin kadrosu var. Kadro sorunu olmayan Kamudaki Üniversite Mezunu İşçiler “Kadro değil, Statü değişikliği” istediklerini her fırsatta dile getiriyorlar.

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu