Üniversiteli İşçiler Ankara’ya Çıkarma Yapıyor

 

Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Üniversiteli İşçiler ; seslerini duyurmak için  Ankara çıkarması yapıyor. Önceliği elden ödeme olan şirinevler escort bayanlar da tek tercih sebebi beyler için.


Üniversiteli İşçiler Platformu Eskişehir Temsilcisi Mehmet Akyıldız’dan edindiğimiz bilgilere göre Üniversiteli İşçiler ayın 16’sı Salı günü  STK’ları ( Memur-sen, Kamu-Sen) , 17’si  Çarşamba günü ise TBMM Siyasi Partilerin Grup başkanvekilleri ve Milletvekillerini ziyaret edecek.

ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞÇİLER PLATFORMUNDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Kamu Kurum Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT”lerde 4857 sayılı iş kanununa göre çalışan daimi kadrodaki Üniversite Mezunu  ( önlisans, lisans,yüksek lisans ve doktora yapmış ) işçileriz.Kamuda işe başlatılırken KPSS, İş Beceri Değerlendirmesi ve Mülakat elemelerinden geçirildik. Görevde yükselme, tayin, terfi hakkı olmayan ve kendi alanlarının dışında çalıştırılan  kurum içi eğitimlere sırf kadrolu işçi olduğumuzdan mahrum bırakılan binlerlerce işçiyiz.

Tek talebimiz var;  Var olan kadromuzun memurluk kadrosuna dönüştürülmesi. En basit anlatımla talebimiz kadro değil, statü değişikliğidir. Şunu özellikle belirtmek isterim statü değişikliği sadece memur işi yapana değil kendi alanlarının dışında çalıştırılan binlerce  üniversite mezunu işçileri de kapsamalı. Amirlerinin istekleri doğrultusunda  kendi alanlarının dışında  çalıştırılan değerli arkadaşlarımızı dışarıda  bırakacak bir çalışma  yeni mağdurları  yaratacaktır. Yeni mağduriyetlerinin yaşanmaması için herkesi kapsayacak bir çalışma  yapılmasını istiyoruz.

Talebimiz Şudur ;

Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçiler in isteğe bağlı olarak eğitimlerine (Diplomalarına) uygun Memur kadrolarına geçirilmesidir.

Yukarıda kısaca bizi anlattığım gibi, Ankara’ya giderek, birebir görüşmeler yaparak Üniversiteli İşçileri doğru ve kapsamlı bir şekilde  anlatmak istiyoruz.

KAYNAK : http://www.egeninsesi.com/haber/253335-universiteli-isciler-ankaraya-cikarma-yapiyor

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu