Üniversiteli İşçiler Ankara’ya Çıkarma Yapıyor

 

Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Üniversiteli İşçiler, seslerini duyurmak için Ankara çıkarması yapıyor.


Üniversiteli İşçiler Platformu Eskişehir Temsilcisi Mehmet Akyıldız’dan edindiğimiz bilgilere göre Üniversiteli İşçiler 16 Temmuz Salı günü STK’ları ( Memur-sen, Kamu-Sen), 17 Temmuz Çarşamba günü ise TBMM Siyasi Partilerin Grup başkanvekilleri ve Milletvekillerini ziyaret edecek. istanbulun keşmekeş merkezlerinden olan Şişli semtimizde şişli escort bayanları müşteri konusunda sorun ile uğraşmazlar.

Konuyla ilgili Üniversite Mezunu İşçiler Platformundan bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kamu Kurum Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde 4857 sayılı iş kanununa göre çalışan daimi kadrodaki Üniversite Mezunu (önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış ) işçileriz. Kamuda işe başlatılırken KPSS, İş Beceri Değerlendirmesi ve Mülakat elemelerinden geçirildik. Görevde yükselme, tayin, terfi hakkı olmayan ve kendi alanlarının dışında çalıştırılan kurum içi eğitimlere sırf kadrolu işçi olduğumuzdan mahrum bırakılan binlerce işçiyiz. Tek talebimiz var o da; var olan kadromuzun memurluk kadrosuna dönüştürülmesi. En basit anlatımla talebimiz kadro değil, statü değişikliğidir. Şunu özellikle belirtmek isteriz, statü değişikliği sadece memur işi yapana değil kendi alanlarının dışında çalıştırılan binlerce üniversite mezunu işçileri de kapsamalı. Amirlerinin istekleri doğrultusunda kendi alanlarının dışında çalıştırılan değerli arkadaşlarımızı dışarıda bırakacak bir çalışma yeni mağdurları yaratacaktır. Yeni mağduriyetlerinin yaşanmaması için herkesi kapsayacak bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Talebimiz; Kamu Kurum Kuruluşlarında Belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan Üniversite Mezunu Tüm Üniversiteli İşçilerin isteğe bağlı olarak eğitimlerine (Diplomalarına) uygun Memur kadrolarına geçirilmesidir. Ankara’ya giderek, birebir görüşmeler yaparak Üniversiteli İşçileri doğru ve kapsamlı bir şekilde anlatmak istiyoruz.”

KAYNAK : https://www.klashaber.com.tr/genel/universiteli-isciler-ankaraya-cikarma-yapiyor-h2358.html

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu