Üniversiteli İşçiler Görsel Basında

Yazılı ve görsel basında giderek daha fazla yer almaya ve gündem oluşturmaya devam eden Üniversiteli İşçiler Bengütürk TV’de Cem Açıkgöz’ün hazırlayıp sunduğu Günün Raporu programına konuk oldu.


Üniversiteli İşçiler Platformu adına programa katılan Cihan Demir konu ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdi. Programda üniversiteli işçilerin kamu personeli olarak diplomalarının getirdiği unvanları konusunda fırsat eşitliği yakalayamadıklarına, işçi kadrosunun üniversite mezunları için çağın gerisinde kalan koşullarına, kadrolarının var olduğundan bahsederek istediklerinin yalnıza statü değişikliği olduğuna ve devlet-personel açısından sonuçlarına değinildi.

Son olarak soruna çözüm teşkil edecek bir karar alınarak 2015 yılında Memur-sen Konfederasyonu ile hükümet arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesinin 36/1 maddesi ile somutlaştırıldığını ancak aradan geçen 5 yıla rağmen bu kazanımın hayata geçirilmediğini kaydetti.

Günün Raporu programı sunucusu Cem Açıkgöz, programlarında Üniversiteli İşçilerin sorununu her zaman konuştuklarını, gelen konuk ve uzmanlara sorduklarını, sormaya da devam edeceklerini bildirdi.

Üniversiteli İşçilerin haklı talepleri, neden ve sonuçları, yapılan çalışmalar ve beklentiler bildirilerek bir kez daha Üniversiteli İşçiler konusunda farkındalık sağlanmış oldu.

Program Tarihi : 15.10.2020
https://youtu.be/cjD-hDPNdUQ

BengüTürk TV YouTube Kanalı Program Linki : https://youtu.be/cjD-hDPNdUQ

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu