Twitter’da İlk 5’teyiz…

Twitter gündeminde ilk sıralarda yer alan Üniversiteli İşçiler Platformu ses getirmeye devam ediyor.


Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (Ön Lisan, Lisans ve Yüksek Lisans) üniversiteli işçiler, memur statüsüne geçmek için oluşturdukları platform Twitter’ı sallıyor.

#üniversiteliişçiler, #universiteliisciler, #ÜniversiteliİşçilereStatü gibi hashtagler ile gündeme oturan ve ses getiren üniversiteli işçiler; Statümüzdeki değişiklik olana kadar başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ve diğer tüm Devlet Büyüklerimize, İlgililere, yetkililere sesimizi duyurana kadar ve yasal düzenleme ile statü değişikliği talebimiz doğru ve kapsamlı hayata geçene kadar devam edeceklerini belirttiler.

Kendilerine verilen sözlerin tutulmasını isteyen üniversiteli işçiler, bu taleplerinin yerine getirilmesi ve yaşanan mağduriyetlerin statü değişikliği ile giderilmesini istiyorlar.

Bugüne kadar statü değişikliği talepleri ile ilgili olarak seslerini duyurmak amacıyla bir çok etkinlik düzenleyen ve Twitter’da trendler arasına giren Üniversite Mezunu İşçiler, bu sayede her geçen gün seslerini daha çok duyurmayı başardılar.

Üniversiteli İşçiler Kimdir? Talepleri nedir?

Kamu Kurum, Kuruluşlarında, Belediyelerde ve KİT’lerde 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu (Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans ) işçilerdir. Yasal düzenlemeyle memur kadrolarına geçmek isteyen platformun adıdır.

Üniversite mezunu işçiler, kendilerine verilen sözlerin tutulması istiyorlar ve statü değişikliği ile eğitim durumlarına göre uygun kadrolara atanmak, daha etkin olabilmek, daha fazla sorumluluk alabilmek, akademik ve mesleki gelişimi kamu kurumlarında yaygınlaştırmak adına memuriyet ihdası bekleyen kalifiye personeldir. Gelişime açık, kalite temelli hizmet anlayışıyla kariyer yapmayı hedefleyen üniversite mezunu işçiler, diplomalarının kendilerine verdiği hakları kullanabilmek istiyorlar.

KADRO DEĞİL, STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ

Üniversiteli işçilerin kadrosu var. Kadro sorunu olmayan Kamudaki Üniversite Mezunu İşçiler “Kadro değil, Statü değişikliği” istediklerini her fırsatta dile getiriyorlar.

Üniversiteli İşçiler Platformu Twitter;

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu