SESLERİNİ BAKAN’A DUYURDULAR! ARTIK SÖZ YERİNE GETİRİLSİN…

 

Mağduriyet neden hala giderilmedi? dedi, Bakan Selçuk cevap verdi.


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a verdiği yazılı soru önergesinde kamu kurum ve kuruluşlarında, belediyelerde ve KİT’lerde işçi statüsünde çalışan üniversite mezunlarının mağduriyetlerini sordu.

SAADET PARTİLİ VEKİL ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLERİ UNUTTURMADI

Karaduman, önergenin devamında Bakan Selçuk’a şu soruları yöneltti: “Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’in imzasıyla 23 Ağustos 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanan statü değişikliğini öngören düzenleme doğrultusunda toplamda kaç işçinin mağduriyeti giderilmiştir? Düzenlemeden yararlanabilmeleri için işçi statüsünde çalışan personellerde aranan şartlar nelerdir? Sürekli işçi statüsünde çalışan üniversite mezunu personellerin aynı iş yükünü taşıdıkları halde diğer personellerle eşit statüde olmamalarının getireceği aidiyet duygusunun zedelenmesi, stres, verimlilik düşüşü gibi temel sorunlar ve çözüm yolları düşünülmekte midir?”

BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın soru önergesine Bakanlık cevap verdi. Yazılı verilen cevapta ;

Kamu personel sisteminin değişen çalışan koşullarına uygun olacak şekilde yeniden dizaynı ve sistemin aksayan yönlerinin geliştirilmesi amacıyla ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına uygun bir kamu personel sisteminin oluşturulması hususunda Bakanlığımızca sürekli değerlendirmeler yapılmaktadır.”

ifadeleri kullanıldı.

SORUNDAN HABERDAR OLUNDU

Üniversiteli işçiler için 5 yıl önce verilen sözün yerine getirilmesinde dönemin bakanı farklı biri olduğu için şimdi Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un da yoğun gündeminde ve önceden sözü verilen sorundan haberdar olması açısından olumlu bir gelişme yaşanmıştır.

5 YILDA BİTMEYEN DEĞERLENDİRMELER

Fakat devlet Resmi Gazete’de 5 yıl önce mutabakat metnini yayınlamış ve yaptıkları işe uygun görevlere ‘statü’ değişikliğininin sözünü vermiştir. Çalışma barışı ve verimlilik açısından da ayrı bir öneme sahip olan statü değişikliği ivedi bir çalışma ile gerçekleştirilmesi kamu yararı açısından da önemlidir.

İşte o soru önergesi ve Bakan Selçuk’un cevabı ;

KAYNAK : https://sgkrehberi.com/haber/264042/seslerini-bakan-a-duyurdular-artik-soz-yerine-getirilsin.html

İLGİLİ SORU ÖNERGESİ HABERİ İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ : http://www.universiteliisciler.com/uncategorized/magduriyet-neden-hala-giderilmedi/

microsoft project 2019

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu