Kamu-Sen ‘Statü’ için bu akşam harekete geçiyor!

 

Kamu-Sen ‘Statü’ için bu akşam harekete geçiyor! Memur sendikasından dev adım: ‘Statü’ için canlı yayın. Kamuda karmaşık istihdam modellerinde çözüm yolunda çalışanlardan yeni adımlar gelmeye devam ediyor.

Kamuda karmaşık istihdam modellerinde çözüm yolunda çalışanlardan yeni adımlar gelmeye devam ediyor.

Kamuda ‘Statü’ değişikliğinde ikinci perdeyi Çalışma Bakanlığı’ndan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı’na açan üniversiteli işçiler 2015 yılı toplu sözleşme mutabakatının yerine getirilmesi için seslerini hükümete duyurmaya devam ediyorlar.

YENİ ADIM: SENDİKADAN CANLI YAYIN

Üniversiteli işçiler bu kez de Kamu-Sen’in YouTube kanalında canlı yayın konuğu olacaklar. Kamu-Sen her sözleşme döneminde üniversiteli işçileri masada hatırlatıp söz verilen statü değişikliğinin gerçekleştirilmesini talep etmişti. Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’de kamudaki sorunları sıralarken üniversiteli işçileri unutmaması ile biliniyor.

KADRO DEĞİL ‘STATÜ’ DEĞİŞİKLİĞİ İSTİYORLAR

Üniversiteli işçilerin mevcut kadroları zaten kamu ve yerel yönetimlerde var. İstekleri çok da zor olmayan bir ‘statü’ değişikliği. Bu talep de 2015 yılı toplu sözleşme mutabakatında yer almış ve Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

BUGÜN YAYINDA OLACAK

Bu akşam 16.07.2020 Perşembe günü saat 20:00’da Kamuda ve Yerel yönetimlerde işçi statüsünde çalışan #Üniversiteliİşçiler olarak Türkiye @Kamu_Sen YouTube kanalı canlı yayın konuğu olacaklar.

‘İzlemeye bekleriz’ ile paylaşılan mesajda şunlar yer aldı:

KAYNAK : https://m.sgkrehberi.com/haber/default.aspx?id=268716

Türkiye Kamu-Sen YouTube Kanalı : https://www.youtube.com/channel/UCVNkSIN7eidle_k0w0nnSEQ

YouTube kanalına abone olmayı unutmayınız.

office 2019 home business

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu