İYİ Partili Koncuk’un üniversiteli işçilerle ilgili önergesi halen yanıt bekliyor

 

 

Kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve KİT’lerde üniversite mezunu olmalarına karşın işçi statüsünde çalışan ve memurların sahip olduğu özlük hakların hiçbirinden yararlanamayan binlerce çalışanın statü değişikliği talebiyle verdiği mücadele sürüyor. Üniversite mezunu işçiler için yaklaşık 1 ay önce İYİ Partili İsmail Koncuk’ta bir araştırma önergesi vermişti. Fakat aradan bir ay geçmesine rağmen araştırma önergesiyle ilgili olarak iktidar partisi tarafından somut bir adım istanbul escort atılmadı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk araştırma önergesinde şu ifadeleri kullanmıştı

Memur işi yapan işçilerin, memur kadrosuna atanmasının “devlete hiçbir mali yükü olmamasına”, bir toplu sözleşme hükmünün hayata geçirilmesi kanun gereği bir mecburiyet olmasına rağmen, uygulama neden yapılmamaktadır?

Toplu sözleşme hükmü olduğu için, kanun gereği uyulması zorunlu olan, memur işi yapan işçilerin, ne zaman devlet memuru kadrosuna geçirilmesi planlanmaktadır?

Kanun gereği uyulması zorunlu olan, toplu sözleşme kararına uymamak hükümetinizce nasıl izah edilmektedir?

Bir sözleşme kararının hayata geçmemesinin bundan sonra imzalanacak toplu sözleşmelere, kamuoyunun güven duymayacağı sonucunu doğuracağını düşünüyor musunuz?

KAYNAK : http://egeninsesi.com/haber/252139-iyi-partili-koncukun-universiteli-iscilerle-ilgili-onergesi-halen-yanit-bekliyor

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu