CHP’den 3600 ek gösterge, EYT, üniversiteli işçi ve öğretmen atama açıklaması

Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal dün TBMM’de yaptığı konuşmasında, 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılan, üniversite mezunu işçi ve öğretmen atama konularına değindi…


BURCU KÖKSAL (Afyonkarahisar) –  EYT dediğimiz emeklilikte yaşa takılanlar mesela. Yıllardır söylüyoruz bu Mecliste. Ben yaklaşık dört yıldır milletvekiliyim, kaç defa söylediğimi ben bile hatırlamıyorum Meclis kürsüsünden ama sonuçta Nuh diyorsunuz, peygamber demiyorsunuz; üstüne üstlük bu insanların hak ettiği emekliliği inkâr edip sanki erken emeklilik istiyorlarmış gibi bir algı yaratmaya kalkıyorsunuz; devletin “Gençsin.” deyip emekli etmediği, özel sektörün “Yaşlısın.” deyip iş vermediği bu insanları görmezden, duymazdan geliyorsunuz. 

Polise, hemşireye, öğretmene, binlerce kamu görevlisine seçim dönemi vadettiğiniz 3600 ek göstergeyi bile 100 Günlük Eylem Planı’na aldığınız hâlde hâlâ sözünüzü tutmadınız, bu konuda kaç tane önerge verdiysek reddettiniz. 


Üniversite mezunu işçiler statü değişikliği istiyorlar, üstelik bütçeye de herhangi bir külfet getirmiyor ama zahmet edip bu konuya bile eğilmiyorsunuz.


Ataması yapılmayan öğretmenler ülkenin dört bir yanından haykırıyor ama siz görmüyor, duymuyorsunuz. Ataması yapılmayan engelli öğretmenlere verdiğiniz atama sözünü de hâlâ tutmadınız. 

Taşerona kadro dediniz ama yarım yamalak bir düzenlemeyle, üstelik Meclise getirmeden ve o taşeronların birçok hakkını da budayarak kadro verdiniz. Gel gör ki 500 binin üzerinde taşeron -ki bunların içine kamuda esas işi yapan taşeronlar da dâhil- kadro dışı kaldı. Sözde kadro verdiğiniz taşeronlar da maalesef toplu iş sözleşmesinden ve birçok haklardan mahrum kaldılar.

Kamubiz.com ÖZEL/ ANKARA

KAYNAK : http://www.kamubiz.com/kamu/chp-den-3600-ek-gosterge-eyt-universiteli-isci-ve-ogretmen-h5579.html

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu